Maroko

Maroko zažívá v poslední době, co se týče cestovního ruchu, obrovský vzestup. Je to dáno z velké části tím, že se zde budují obrovské luxusní hotely, které lákají své budoucí klienty nízkými zaváděcími cenami. Velká většina hotelů má zahraniční investory a to se také odráží na architektuře těchto ubytovacích zařízení.

Maroku velmi pomohlo jako destinaci i to, že v minulosti se Egypt ocitl v problémech politických, což velkou mírou zasáhlo do cestovního ruchu i tím, že lidé začli vyhledávat podobné destinace a tím mnohdy narazili právě na Maroko.

Hotely a služby, které se zde nabízejí, jsou z vysoké a rychle rostoucí konkurence na té nejlepší úrovni, co se týče např. pokojů a bazénů. Na druhou stranu pracovníci zde nemají mnoho zkušeností, pokud jde o organizaci různých aktivit, či přípravy restauračních prostor v rámci masivních příjezdů místních obyvatel, kteří v hotelech tráví víkendy. O víkendu se Vám může stát, že fronta na jídlo se podobá frontám ve školních jídelnách v největší špičce. To je ale nedostatek, který vedení hotelů s časem a zkušenostmi určitě odstraní.

Pokud budete chtít okusit trochu místní kultury, určitě je velkým zážitkem jízda místní autobusovou dopravou. Je však nezbytné, abyste nastoupili v první až druhé zastávce, kterými autobus od svého startu projíždí, jinak se Vám také může stát, že na další stanici vůbec stavět nebude. Když budete mít takové štěstí a dojedete až na místní trhy, určitě si nezapomeňte zakoupit Arganový olej, který je svým původem jedinečný tím, že plody argánie rostou pouze v Maroku.

Zvážit byste určitě měli při výběru destinace v Maroku, zda se vydáte na západ, kde je Atlantský oceán, nebo na sever, kde omívá břehy Středozemní moře. Atlantský oceán díky proudům ze severu může být i o několik stupňů studenější než Středozemní moře, tudíž jestli jste příznivci teplejšího moře, určitě bychom Vám doporučili severovýchod Maroka, například destinaci Saida.