Egypt

Egypt je českou klientelou jedna z nejvíce vyhledávaných destinací. Cestovatelé si pod pojmem Egypt představují krásné moře s podmořským světem, který se jen tak někde nevidí. Nedílnou součástí je i dlouholetá historie, kterou představuje několik historických monumentů, které jsou známé po celém světě.

Jak je ale známo, na turisty z Evropy si Egypt připravil i svou odvrácenou stranu. Lidé, kteří nejsou tolik zvyklí na egyptská koření či stravu, mohou mít zažívací potíže, které je přezdíváno jako Faraonova nemoc, tudíž byste měli mít s sebou i nějaký silnější lék proti "běhavce". Z vlastní zkušesti, ale i od mnohých klientů se k nám dostalo, že nejlepší lék je malý panák dobré české pálenky hnedka po ráno.

Lidem, kteří ještě nenavštívili Egypt a jsou zvyklí na evropské hotelové hodnocení, doporučujeme vyšší hotelový standard, protože hotely egyptského typu odpovídají vždy o jednu třídu méně, než hotely například v Evropě.

Klientům, kteří by chtěli navšívit historické památky, určitě doporučujeme, aby tak učinili buď na začátku sezóny, nebo na konci. Je obvyklé, že teploty v Egyptu přesahují v létě 40 stupňů.