Plavby

Pokud chcete poznat mnoho zajímavých přímořských destinací, či se plavit přes celý oceán, určitě byste měli pro svou dovolenou zvolit některou z nabídek plaveb.

Nečekejte ale bezstarostnou plavbu, opalování na nejvyšší palubě a nerušené koupání v bazénu. I když ve výbavě na palubách lodí nechybí bazény s mořskou nebo sladkou vodou, vířivky, hřiště na basketbal či jiné sporty, divadlo, kasino, několik restaurací, obchody a jiné vymoženosti, tak se může stát, že se za celou plavbu v bazénu ani nevykoupete díky tomu, že vrchní paluba je od rána plná, až praská ve švech.

Naštěstí je na lodi i mnoho animátorů, kteří se snaží, aby si všichni užili plavbu, jak nejlépe to jde. Během dne se pořádají různé turnaje ve stolním tenisu, vodním pólu a jiných sportovních i nesportovních aktivitách. Příjemným zpestřením je samozřejmě návštěva přístavů, ale nesmíte zapomenout, že v zemích, v kterých budete kotvit, můžou platit administrativní omezení, tudíž budete muset mít platná víza pro vstup na pevninu. Měli byste předem zvážit, jakou plavbu vybrat a zda budete chtít navštívit pevninu v přístavech, kde budete kotvit.

Důležitým rozhodnutím je i to, zda se budete během plavby pohybovat po lodi, či na jiných podlažích, využívat obchodů a jiných zábavních místností, k tomu Vám postačí kajuta uvnitř lodi, která nemá výhled ven. Pokud ovšem máte raději své soukromí a chcete trávit většinu času ve své kajutě, měli byste zvolit kajutu s okénkem nebo balkónem, to už záleží na typu a výbavě lodi.